SN0HQ na „na pudle”

Z wielką satysfakcją informujemy, że zespól SN0HQ – reprezentacja PZK w Mistrzostwach Świata IARU (IARU HF Championship) na falach krótkich w 2020 r. zajęła III miejsce. Ze względów „politycznych” organizator mistrzostw nie umieszcza na dyplomach informacji o zajętych miejscach przez poszczególne reprezentacje, aby nie umniejszać zasług niżej sklasyfikowanych zespołów. Poza tym celem tych mistrzostw jest mobilizacja jak największej ilości krótkofalowców na całym świecie do uruchomienia swoich stacji lub uczestnictwa w mistrzostwach np. ze stacji klubowych. Są to zawody międzynarodowe, w których zespołom HQ zalicza się łączności ze stacjami z reprezentowanych krajów. W związku z tym zespołom HQ z państw, w których jest dużo krótkofalowców jak np. Niemcy lub Francja jest znacznie łatwiej uzyskać wyższą lokatę niż np. Czechom, Słowakom czy nam.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że trzy pasma stacji SN0HQ tj. 7 MHz – CW , 14 MHz – SSB oraz 21 MHz – CW zlokalizowane były w QTH – Albigowa.

III miejsce naszej narodowej reprezentacji krótkofalowców SN0HQ to zdecydowana zasługa jej operatorów, jak również świetnie wyposażonej i przygotowanej stacji contestowej w Albigowej. Od wielu lat zdobywane wyniki SP8R Contest Team w Albigowej plasują się w światowych rankingach na najwyższych miejscach.